1 600+ kladných recenzí a více než 70 000 spokojených zákazníků

Ptáte se, jak správně zabezpečit svůj byt? My známe odpověď

Na trhu se nachází mnohé bezpečnostní prvky, kterými si můžete nechat zabezpečit vaši domácnost. Kterým však věnovat pozornost?

Hned na začátku se zaměřte na vchodové dveře. Vchodové dveře jsou nejčastěji využívaným vstupem pro nezvané hosty.

Bezpečnostní třída dveří

Základní investicí do zabezpečení vaší domácnosti jsou kvalitní a certifikované bezpečnostní dveře. Běžné vybavení domácností jsou dveře 1. a 2. bezpečnostní třídy, na které se opravdu NEmůžete spolehnout. Obvykle je lze otevřít během několika málo minut pouhým šroubovákem.

Bezpečnost vám přinesou dveře minimálně 3. bezpečnostní třídy, která již odolá příležitostným zlodějům vybaveným páčidly a dalším nářadím. Nejúčinnější je investovat do dveří v 4. bezpečnostní třídě, kde již lupiči nestačí běžné nářadí a jejich otevření může potrápit i velmi zkušeného zloděje.

Bezpečnostní vložky a kování

Nespoléhejte zde pouze na samotné dveře. Samozřejmostí je doplnění příslušenstvím minimálně ve stejné bezpečnostní třídě. Konkrétně se jedná o bezpečnostní vložku a kování.

Bezpečnostní kování je typ kliky, která je umístěna na vstupní dveře. Základní funkcí je ochrana zámku a vložky před nechtěným otevřením.

Doporučujeme investovat minimálně do 3. bezpečnostní třídy, která zaručuje vysokou ochranu. Pokud navíc zvolíte bezpečnostní kování s překrytím vložky, znemožníte zloději vyhmatání či vylomení vložky.

Jelikož základním bodem vašich dveří je právě cylindrická vložka, doporučujeme volit vyšší bezpečnostní třídu než u bezpečnostních dveří. Zejména pokud bydlíte v pronajatém bytě a volba bezpečnosti dveří tudíž není ve vaší režii, je bezpečnostní vložka nezbytností.

Volte bezpečnostní cylindrické vložky, kde je kopírování klíčů podmíněno prokázáním se bezpečnostní kartou. Zamezíte tak nechtěnému množení klíčů od bytu. Volba vyššího stupně bezpečnosti vložky s sebou nese i ochranu proti vyplanžetování, vyhmatání, vytažení či odvrtání.

Tyto bezpečnostní prvky by měly být základem, jak zabezpečit svoji domácnost. Doplnit je můžete „chytrými“ technologiemi – spínači pohybu, které se aktivují i ve vaší nepřítomnosti. Budí tak dojem, že vaše domácnost není opuštěná. Nebo kamerovým systémem, který vás sice neochrání před samotnou loupeží, avšak lupiče často odradí.

Pokud si nevíte rady s výběrem bezpečnostních prvků, kontaktujte nás! Rádi vám s výběrem a zabezpečením vaší domácnosti poradíme.

Zpět

Volejte +420 601 184 004 a zažádejte si o kalkulaci