1 600+ kladných recenzí a více než 70 000 spokojených zákazníků

Průvodce zabezpečením: Jak vybrat bezpečnostní dveře?

V minulém článku jsme vás informovali, že základní investicí do zabezpečení vaší domácnosti jsou právě kvalitní a certifikované bezpečnostní dveře. Jelikož se jedná o dražší část zabezpečení domácnosti, přinášíme důvody, proč se tato investice vyplácí:

1. Vzhled

Již samotný vzhled bezpečnostních dveří zloděje odradí od pokusů násilného vniknutí. Běžně si dveře i testují a pokud zjistí, že se jedná o vyšší třídu zabezpečení, ani vstup nezkoušejí. Bezpečnostní dveře snižují pravděpodobnost vykradení až o 80 %!

2. Násilné vniknutí

Pokud se zloděj rozhodne vniknout k vám do bytu přes bezpečnostní dveře, nebude to mít vůbec jednoduché. Pokud volíte vyšší bezpečnostní třídu, dveře jsou opatřeny bezpečnostními prvky, které zabraňují vypáčení či vysazení dveří. Navíc jsou konstruované z pevného materiálu, který zabraňuje jejich prokopnutí.

3. Požár

Kvalitní bezpečnostní dveře nechrání pouze váš majetek, ale mohou vás ochránit i před požárem v bytech vašich sousedů, který nejste schopni nijak ovlivnit. Volte proto bezpečnostní dveře s dostatečnou protipožární ochranou. Nadstandartní výbavou může být i speciální clona ve dveřích, která nepropustí do vašeho bytu žádné výpary a kouř.

4. Pohodlí

Kvalitní bezpečnostní dveře vám zaručí i zvukovou a tepelnou izolaci. Ušetříte na vytápění bytu a zároveň zabráníte vstupu nechtěné vlhkosti. V panelových domech jistě oceníte možnost nerušeného odpočinku okolním hlukem od sousedů. A že bezpečnostní dveře nemohou ladit s interiérem? To již není pravda! Z venku mohou vypadat jako dveře sousedů, a uvnitř ladit s ostatními interiérovými dveřmi.

5. Moderní technologie

Moderní technologie povznesly i sféru bezpečnostních dveří na vyšší úroveň. Pokud sdílíte domácnost s dětmi, kde se bojíte ztráty klíčů, nezoufejte. Vstupní zámek již nemusí být pouze mechanický. Nabízejí se chytré zámky na dálkové ovládání nebo na otisk prstu. Pro starší obyvatele bytu je vhodné volit digitální kukátko, kde i z větší vzdálenosti rozpoznáte, kdo stojí za dveřmi. Kukátko po zazvonění nahrává pohyb před bytem na paměťovou kartu, takže i zpětně můžete zjistit, kdo se pohyboval u bytu ve vaší nepřítomnosti.

6. Pojišťovny

Věděli jste, že instalace bezpečnostních dveří do bytu ovlivňuje výši pojistného? A v případě vykradení bytu následně ovlivňuje i výši pojistného plnění? A nejedná se zde o zanedbatelné částky. Bezpečnostní dveře vám mohou výši pojistného snížit až o 30 % a výši pojistného plnění až řádově navýšit. Takže počáteční investice se vám jistě vyplatí.

Zpět

Volejte +420 601 184 004 a zažádejte si o kalkulaci